В нас Ви можете зробити акушерське дослідження:

  • УЗД в терміні вагітності від 11+1 день до 13 тижнів та 6 днів (визначення терміну вагітності, вимірювання комірцевого простору та виявлення УЗ маркерів вродженої та хромосомної патології) – рекомендований термін Наказом МОЗ України №417 від 15.07.2011 р.
  • УЗД в терміні вагітності від 18 тижнів до 20 тижнів та 6 днів (визначення структурних аномалій плода) — рекомендований термін Наказом МОЗ України №417 від 15.07.2011 р.
  • УЗД акушерське ІІІ триместр
  • Експертне УЗД при вроджених вадах розвитку плоду
  • Експертне УЗД при багатоплідній вагітності та при її ускладненнях
  • Експертне УЗД при патологічних станах плоду (затримка розвитку, анемія та водянка плоду та ін.)
  • ДОППЛЕРОГРАФІЯ – оцінка маткового, плацентарного кровотоку та кровотоку плода)
  • ЦЕРВІКОМЕТРІЯ — визначається довжина шийки матки в мм, а також стан цервікального каналу, внутрішнього та зовнішнього вічка. Виконується для визначення ризику передчасних пологів у ІІ триместрі вагітності
  • Побудова об’ємних 3D/4D зображень плоду, спостереження за рухами та емоціями малюка

Ультразвукове сканування – це проектування зображення на екран монітору. Процедура абсолютно безболісна и безпечна як для Вас, так і для Вашої дитини. Але, як і любе дослідження, ультразвукове сканування повинно проводитися за показаннями.

Ультразвукове дослідження (УЗД) є одним з основних методів дородової діагностики і проводиться всім вагітним жінкам не меньше 3 разів прогятом вагітності, а при необхідності кожні 2-4 тижні.

Біохімічний скринінг, відповідно до Наказу МОЗ України №417 від 15.07.2011 р., рекомендується проводити два рази за вагітність:

  • І тирместр УЗД (11 тиж. + 1 день. — 13 тиж. + 6 днів) та подвійний біохімічний тест (вільний-ХГЛ, РАРР А) з розрахунком ризику наявності у плода хромосомної і деякої розповсюдженої вродженої патології.
  • ІІ триместр УЗД (18-21 тиж.) та потрійний біохімічний тест (Хоріонічний гонадотропін (ХГЛ), Естріол некон’югований (Е3), Альфафетопротеїн (AFP) та розрахунок ризику наявності у плода хромосомної та деякої вродженої патології.

Показання для проведення УЗД:

  • Ранні строки (6-10 тижнів) вагітності. Досліджується: термін вагітності, кількість плодів, розташування плідного яйця — це особливо важливо у випадку кровотечі або вірогідності позаматкової вагітності.
  • Дослідження анатомічної будови плода (11-14 тиждень та 18-22 тиждень)  оцінюється розвиток плоду. В большості випадків діти здорові, але в деяких можуть бути проблеми, в тому числі серйозні.

І УЗД скринінг плоду проводиться на 11-13,6 тижнях вагітності. На цьому терміні  оцінюється товщина комірцевого простору, розмір носової кісточки плоду, який є УЗ-маркерами хвороби Дауна. Крім того, можно виявити деякі вади розвитку.

Біохімічний скринінг плоду в цей термін направлен на виявлення таких синдромів, як синдром Эдвардса або Дауна. Дослідження передбачає визначення в крові певних специфічних речовин — «маркерів» – вони завжди змінюються при наявності певних патологій.

ІІ УЗД скринінг плоду проводиться в терміні 18-22 тижнів. В ці строки детально досліджуються всі органи та системи плоду і досягається максимальна ефективність виявлення вад розвитку.

За допомогоюю УЗД можна діагностувати більшість аномалій, в тому числі серйозних, але деякі виявити неможливо. Це означає, що результати досліджень можуть знаходитися в межах норми, але є невелика вірогідність наявності патології у плода. Можливі аномалії розвитку, котрі виявляються на пізньому терміні вагітності або навіть після народження дитини.

Проведення біохімічного скринінгу другого триместру дозволяє у 80% випадків виявити вади розвитку нервової трубки, тобто хребта, спинного і головного мозку, а також деяких генетичних синдромів. Пройти його можно в проміжок між 14 і 20 тижнем, але оптимальним періодом вважається термін в 16-18 тижнів вагітності.

УЗ-дослідження в терміні від 30 тижнів до пологів дозволяє провести функціональну оцінку стану плода, а також виявити аномалії развитку з пізнім проявом. На цьому етапі використовується методика допплерівського картування для оцінки стану кровотоку. УЗД на пізніх термінах особливо важливі для вагітних, у яких в попередніх вагітностях були певні ускладнення.